Festiwal Muzyczny w KutnieFestiwal Muzyczny w Kutnie  
Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015

Aleksander Ładysz – śpiewak bas, animator i menedżer kultury w wolnych chwilach dziennikarz.

Jest śpiewakiem obdarzony wyjątkowo pięknym, ciepłym i „ciemnym" potężnym głosem basowym. Odziedziczył go po ojcu Bernardzie Ładyszu, który był jego pierwszym nauczycielem. Absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie. Studiował śpiew pod kierunkiem wybitnego polskiego śpiewaka Michała Szopskiego. W 1981 roku zaczyna pracę w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej LetniFestiwal.pl, Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2010 aleksander_ladysz.jpgw Warszawie. Głos młodego śpiewaka szybko doceniono. Ówczesny dyrektor Teatru Wielkiego, Robert Satanowski powierzył mu szereg partii w nowych operach m.in. Kucharki w „Małym Dworku" Z. Bargielskiego, Czekisty w „Mistrzu i Małgorzacie" R. Kunada, Subiekta w „Manekinach" wg. prozy Brunona Schulca Zbigniewa Rudzińskiego – ten właśnie utwór Opera z Warszawy przedstawiła na wielu scenach Francji, Niemiec, Belgii, Luxemburga i Izraela. Podczas licznych podróży artystycznych zaśpiewał  w niemal wszystkich krajach Europy na tak słynnych scenach jak: Teatr Bolszoj w Moskwie, Staats Oper w Wiedniu, Palais des Congrés, Champs Elysées w Paryżu, Staats Oper Berlin, Semper Oper w Dreźnie i wielu innych. Debiutował w Telewizji Polskiej w cyklu „Młode Talenty", a także na Festiwalu im. S. Moniuszki  w Kudowie Zdroju. Od wczesnych lat związany był - prawie rodzinnie - z Marią Fołtyn, co zaowocowało zaproszeniem do udziału w wielu realizowanych projektach muzycznych przez Marię Fołtyn i debiutem  w „Hrabinie” Stanisława Moniuszki w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej. Na prośbę Marii Fołtyn powołał  w Kanadzie Oddział Stowarzyszenia Stanisława Moniuszki w Kanadzie.

W 2000 roku stworzył prywatną instytucję MAŁĄ OPERĘ – dającą szereg koncertów w prestiżowych salach stolicy, a latem w plenerach. Aleksander Ładysz ma w dorobku wiele bardzo ważnych opracowań, scenariuszy i inscenizacji. Zorganizował ponad 500 koncertów i imprez artystycznych. W 2003 roku przyjął propozycję współpracy zespołem wojskowym – Reprezentacyjnym Zespołem Artystycznym Wojska Polskiego, jako menedżer i solista. Jest autorem i realizatorem festiwalu Wojsko Dzieciom oraz nowego festiwalu Międzynarodowego Festiwalu Kompozytorów Polskich, którego pierwsza edycja odbyła się w październiku 2006 r. Co roku organizuje koncerty z okazji Światowego Dnia Chorego, który przypada 11 lutego. Koncertuje w całej Polsce i za granicą. W 2005 roku wykorzystał znakomity pomysł kontynuowania dorobku Ojca i założył zespół POLSKIE TRIO z repertuarem polskim – patriotycznym. W 2006 roku, podczas III Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga w Krakowie. Aleksander Ładysz został nagrodzony Złotym Liściem Retro za wyjątkowe propagowanie wartości artystycznych i patriotycznych w cyklu koncertów „To Polska właśnie” Jest również pomysłodawcą i organizatorem Letnich Muzycznych Ogrodów na Frascati, a w 2007 roku w ArtParkach na dziedzińcu Muzeum Wojska Polskiego. W roku 2007 opracował dwa nowe projekty Praskie Czwartki Muzyczne oraz Śpiewnik Dialogu Międzykulturowego. Jest organizatorem, konferansjerem i wykonawcą wielu okazjonalnych koncertów dla różnych środowisk i organizacji w Polsce i za granicą z najwybitniejszymi artystami. Ma w repertuarze i wykonuje każdy gatunek muzyki od arii, pieśni, musical po współczesne piosenki, a nawet pop. Bo nie tylko czaruje widza głosem, ale prowadzi, recytuje, nawiązując dialog ze słuchaczami. Śpiewa z serca i duszy, a ideą tych koncertów jest wspólne muzyczne biesiadowanie.

Od roku 2008 mieszka w Warszawie i w Montrealu. W 2009 założył i prowadzi w Kanadzie agencję artystyczną POLCANART MANAGEMENT. Co roku w Kanadzie organizuje duże wydarzania i koncerty.  W 2010 podjął współpracę z Krynicą Zdrój organizując koncerty na rzecz powodzian i koncerty Papieskie.  Jest autorem pierwszego i kolejnych w Krynicy Koncertów Noworocznych i pierwszego w Polsce programu „Kolacja z Ewą” czyli Ewa Wachowicz i Aleksander Ładysz w mariażu kulinarno muzycznym.  Zorganizował i jest autorem cyklu pt. „Powróćmy do Patrii” w willi Jana Kiepury przy odrestaurowanym z inicjatywy A. Ładysza zabytkowym fortepianie Jana Kiepury.

Od 2015 roku jest założycielem, fundatorem i prezesem Polsko - Kanadyjskiej  Fundacji „Niezależny Fundusz Kultury POLCANART” działającej na rzecz szeroko pojętej promocji kultury w Polsce i na Świecie.  W chwilach wolnych zajmuje się dziennikarstwem. Projektuje grafikę użytkową i pisze o kulturze. Jest członkiem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polski. Pasją artysty są podróże, nurkowanie i nowe technologie.
Festiwal Muzyczny w Kutnie
  © X Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2019
      Stronę wykonał Netstar Kutno
Logowanie administratora stronyMapa stronyLogowanie administratora strony