Festiwal Muzyczny w KutnieFestiwal Muzyczny w Kutnie  
Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015

Małgorzata Kustosik - mezzosopran

 
Występuje w różnorodnych przedstawieniach operowych, operetkowych oraz koncertach. Otrzymała wiele LetniFestiwal.pl, Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2010 malgorzata_kustosik.jpgpozytywnych recenzji w kraju jak i za granica. Oto dwie z nich: Recenzja z Hamburga "Mittelloge", z opery "Robinson Crusoe" J. Offenbacha z dn.22.06.2013r. w wersji przetłumaczonej:

"...Kiedy już stwierdziliśmy, że „lepiej się już nie da”, pojawiła się Małgorzata Kustosik jako Piętaszek (rola męska u Offenbacha). Śpiewaczka w żadnym momencie nie dała odczuć, że to kobieta stoi za  rolą tego na wpół dojrzałego chłopca. I co za Mezzo-głos miał ten „młodzieniec”! Ciepły, przemyślanie prowadzony, pełen pasji i wyrafinowania. Tę wokalistkę chcielibyśmy rychło usłyszeć w innych rolach."

" Małgorzata Kustosik dysponuje wszelkimi zaletami scenicznymi: talentem aktorskim, urodą, ładnym ciemnym głosem o soczystej barwie."


Ruch muzyczny z dn.12maja2013, recenzja opery P. Czajkowskiego "Eugeniusz Oniegin" Jest absolwentką Akademii  Muzycznej w Łodzi na wydziale Wokalno-Aktorskim. Wystąpiła w wielu przedstawieniach operowych w Polsce i za granicą. W Polsce m.in w Teatrze Wielkim w Łodzi,  Teatrze Muzycznym w Łodzi,  w Operze na Zamku,  w Operze Bytomskiej,  z Mazowieckim Zespołem Pieśni i Tańca z okazji 60lecia śpiewając  w mszy koronacyjnej,  w Filharmonii Narodowej koncert noworoczny (bezpośrednia transmisja w TV i PR program I) z Mazowieckim Teatrem Muzycznym,  Na Zamku Królewskim w Warszawie - koncert ku pamięci G. Holoubka, w Teatrze Polskim w Warszawie-jubileusz 30. lecia W. Ochmana.

Była na tourne w Niemczech jako odtwórczyni  głównej roli Carmen, Feneny ("Nabucco") oraz uczestniczyła  w tourne po Hiszpanii występując  w operze J. Straussa "Kawaler srebrnej róży". Współpracowała z wieloma znanymi dyrygentami i reżyserami m.in. z T. Kozłowskim, T. Wojciechowskim, A. Straszyńskim, Ł. Borowiczem, M. Trelińskim, W. Ochmanem, Laco Adamikiem, W. Kuncem, A. Knapem, W. Michniewskim, J. Bonieckim.

Szczególne uznanie publiczność jak i krytyków w Polsce i w Niemczech zdobyła śpiewana przez nią rola Carmen i Feneny. Doskonaliła swoje umiejętności na wielu kursach wokalnych m.in. z Ingrid Kremling, Hanną Lisowską w Operze Narodowej, w Altenburgu z Aurturo Sergi występując tam w  Landestheater jako Magdalena i Giovanna w "Rigoletto" oraz na kursach wokalnych w Salzburgu.
 
Partie, które wykonała w różnych teatrach: Carmen - op. „Carmen”, Suzuki - op."Madama Butterfly", Fenena - op."Nabucco", Polina  -  op."Dama Pikowa", Cherubino - op. „Wesele Figara”, Marcelina - op. „Wesele Figara", Jadwiga, Czesnikowa - op. „Straszny Dwór”, Papagena, II i III Dama, III Chłopiec - op. „Czarodziejski Flet”, Alicja - op. „Łucja z Lammermore”, Czarownica, Duch - op. „Dydona i Eneasz”, III Nimfa - op. „Rusałka”, Millena, Maria Antonia - op. „Kochankowie Klasztoru Valldemosa”-prapremiera, Magdalena, Giovanna  - op. „Rigoletto”, Karczmarka - op. „Borys Godunow”, Anina - op. „Kawaler Srebrnej Róży”,Cajtl - „Skrzypek na Dachu”, Dorota - „Krakowiacy i Górale”, Walentyna - „Wesoła Wdówka”, Piętaszek - op.”Robinson Crusoe”, Hiszpańska kobieta-śpiew-balet ”El amor brujo”, Mania- "Hrabina Marica", Olga - op.”Eugeniusz Oniegin", Daisy- operetka "Bal w Savoyu", Czipra -"Baron cygański", Charlotta -"Phantom", Gołda-"Skrzypek na dachu"

Dostępne nagrania (youtube):
Robinson Crusoe - J.Offenbach - Friday's Name Song - Małgorzata Kustosik
Malgorzata Kustosik, mezzo-soprano, Carmen
Odcienie Namiętności - El amor brujo
Festiwal Muzyczny w Kutnie
  © X Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2019
      Stronę wykonał Netstar Kutno
Logowanie administratora stronyMapa stronyLogowanie administratora strony